31 Ağustos 2009 Pazartesi

Deli


Dün akşsam gün sonu iftar bitişi yorgunluk atmak üzere serildim televizyon karşısı koltuğuna. Kanal d,Show tv,Ntv,Trt1 derken 7. kanala geldim. Atv. Es-Es yazıyor ekranın köşesinde,insanlara sokaklara bir bakayım derken bir de ne göreyim Tanrım Tanrım.! Benim bir tanecik Deli'm boylu boyunca orada.
şok oldum şok.
bu sezon oyunlara çıkamayacağına mı üzüleyim. Her hafta farklı repliklerde ekrandan izleyeceğime mi sevineyim bilemedim.Gerçi sahnede izlemenin tadı her zaman farklı tabi.O zaman hadi hep beraber üzülelim . Ama dizi tamamiyle Eskişehir'de geçiyo sanırım. E eskişehir dedin mi artık burdan 1 saat. Yani benim en az şehir merkezine gitmem ya da gelmem gibi birşey. Belki yeni sezonda DT'yi bırakmaz.Bırakmasın.Bırakma.
Erdal Beşikçioğlu , 5 Ocak 1970 Ankara doğumlu Türk tiyatro sanatçısı.

5 Ocak 1970 yılında Ordu'lu bir baba ve Ankara'lı bir annenin ilk çocuğu olarak Ankara'da dünyaya geldi. Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı. Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi'nden mezun oldu.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. Konservatuar eğitimi sırasında “William Guskill” ile yaratıcı drama üzerine workshop çalışmalarına katıldı.


1993 yılında mezun oldu ve aynı yıl Devlet Tiyatrolarında sanatçı (oyuncu) olarak göreve başladı. 95-96 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda müdür vekili olarak görev aldı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder